Чим корисний договір дарування при розлученні з чоловіком?

Зміст:

Коли сімейне життя не складається і подружжя приймають рішення розлучитися, це завжди дуже сумно. Розлучатися завжди дуже важко, а після довгих років спільного життя цей малоприємний процес обтяжується ще і тим, що виникає маса питань з приводу поділу майна. Що кому дістанеться при розлученні? Як забезпечити дітей? Всі ці завдання часто доводять подружжя до нового скандалу і приводять їх до суду.

Договір дарування.

Кому з подружжя дістанеться житло?

Найчастіше колишнє подружжя не може вирішити проблеми з розділом самого дорогого майна - житла. Буває так, що кожен з подружжя хоче залишитися жити в квартирі, в якій вони проживали обидва, будучи в шлюбі, або ж розділити її.

В яких випадках розділ житлоплощі неминучий? І чи може так бути, що вона дістанеться тільки одному чоловікові, а другий залишиться ні з чим?

Так, такий результат історії цілком можливий, якщо квартира оформлена на одного з подружжя за договором дарування.
Оформлення документів.Згідно ст. 36 Сімейного кодексу РФ, розділити між подружжям квартиру, подаровану кому-небудь з них, неможливо, закон має на увазі безроздільне володіння цим майном.
З цієї причини дуже часто батьки чи бабусі й дідусі передають у власність житло своїм улюбленим дітям за допомогою дарчим. Це допомагає їм не думати про те, що коли-небудь хтось відбере у дітей їх житло або його частину. Особливо часто так роблять в тому випадку, коли старші родичі дуже «люблять» свою невістку або зятя, адже дарственное житло не залишає їй або йому ніяких прав.
З дітьми все гранично просто: вони наслідуватимуть квартиру, подаровану одному з батьків. Наприклад, мати подарувала квартиру синові, який на той час був одружений і мав неповнолітню дочку. Після розлучення з дружиною і розділу майна квартира залишилася повністю в його власності, але дочка буде його спадкоємицею як найближча родичка. Таким чином, діти не залишаються осторонь, але не мають на подаровану власність ніяких прав, поки батьки живі і здорові.
Чи не впливає на дану ситуацію і те, скільки років подружжя прожило разом і хто з них був прописаний в даній квартирі. Наприклад, якщо дружина отримала квартиру у власність по дарчим, незалежно від того, до шлюбу це було або під час такого, і прописала в ній свого чоловіка, то він і через 40 років спільного життя з нею не буде мати права на цю площу.

Що буде з вкладеними в нерухомість фінансами?

Розділ майна між подружжям.Ускладнення і маса питань виникає і тоді, коли в дарчим квартирі проводилися ремонти і перепланування, а дуже часто саме так і буває. Якщо квартира належить по дарчим, наприклад, дружині, але сімю забезпечував здебільшого чоловік і ремонт робився за його рахунок, то у чоловіка при поділі майна може виникнути цілком логічне запитання: що буде з вкладеними в цей ремонт грошима і хто їх відшкодує?
Тут закон також на стороні дружини. У суді чоловік може довести той факт, що вкладені ним кошти були витрачені на ремонт, якщо надасть чеки про оплату матеріалів або послуг робітників. Однак він може претендувати тільки на компенсацію в 50% від витраченої суми, так як він і сам проживав на цій житлоплощі і користувався результатами цієї праці і матеріальних витрат.
Однак в подібних ситуаціях є один виняток, хоча досить рідкісне. Стаття 37 Сімейного кодексу РФ докладно описує такий випадок. Майно кожного з подружжя, яке не підлягає поділу між ними після розлучення, все ж може бути визнане їх спільною власністю. Для цього має бути точно встановлено, що один із подружжя, який не володіє цим майном, зробив в нього такі вкладення фінансів або праці, що його вартість збільшилася в рази, або такі вкладення були зроблені із загального сімейного бюджету.

Наприклад, така ситуація. Чоловік і дружина жили в квартирі, яка належала дружині по дарчим. На момент укладення шлюбу квартира перебувала в стані занепаду. За період шлюбу чоловік витратив велику суму на будівельні матеріали, та ще й своїми руками провів всі роботи по ремонту і переобладнанню. В результаті всіх його праць і фінансових вкладень вартість даного житла склала в два рази більшу суму в порівнянні з тією, яку становила до шлюбу з його власницею.
Тепер, зважившись на розлучення з дружиною, ця людина має повне право подавати позов про визнання цієї квартири спільним майном і вимагати її розділу відповідно до законодавства. Однак варто окремо відзначити, що в Сімейному кодексі не прописана мінімальна сума або відсоток збільшення вартості, починаючи з якого можна вважати майно спільною. Тут все вирішує суд індивідуально для кожного випадку. Але майно, визнане судом як загальне, все ж ділиться між подружжям.

Таким чином, дарча на квартиру надає обдаровуваному особі право безроздільно володіти їй і оскаржити це право практично неможливо, за винятком самих крайніх випадків. При розлученні власнику подарованого житла можна не турбуватися про розподіл житлової площі, а ось другий чоловік залишиться ні з чим. Майже завжди подаровані родичами квадратні метри залишаються при власника.


» » » Чим корисний договір дарування при розлученні з чоловіком?